Blog Reklam

Menü

Tüketici Hakem Heyeti Kararı Nasıl İcraya Konulur Yeni Tüketici Kanunu ve Uygulamaları İle Neler Değişti Tüketici Davalarında Belirsiz Alacak Meselesi Bıktıran SMS Reklamlarını Şikayet Edebilirsiniz Bizi Facebook ve Twitter'dan Takip Edebilirsiniz Bize Yazın Cevap Verelim

20 Eylül 2013 Cuma

Tamire verilen ürün 20 iş gününü geçerse (İhtarname) Örneği

İHTARNAME

İhtar Edilen
Muhatap                               :Satıcı firmanın ünvanını yazınız.
Adresi                                   :Satıcının adresini yazınız.
İhtar Eden (Keşideci)          :Buraya Adınızı ve Soyadınızı yazınız.
Adresi                                    :Adresinizi yazınız.
İhtar Tarihi                           :00/00/201..
İhtar Konusu                        :Garantili Mal. (4077/13. Madde)
Açıklamalar                           :
1-)00/00/201.. tarihinde “………………………...” den 1 (Bir) adet “…..…..” marka/model cep telefonunu “……………… .-TL” peşin ödeyerek satın aldım.
2-)Satın aldığım üründe  “………………….” arızası sebebiyle 00/00/201… tarihinde yetkili teknik servisine “ürün bedelinin iadesi istemli “ olarak teslim ettim. Ancak yetkili teknik servise bıraktığım ürünüm 10 iş gününü geçmesine rağmen kullanımım için tarafıma aynı emsal ve niteliklerde başka bir üründe tahsis etmemiştir. 4077 Sayılı TKH Kanun 13/6. Madde (Değişik:RG-24/4/2011-27914)
3-)Ayrıca 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında kanunun 13/6. Madde (Değişik fıkra:RG-24/4/2011-27914) garanti süresi içinde arızalanan ürünün tamirde kalma süresi azami 20 iş günüdür. Buna Cumartesi günleri dahildir. (4857 Sayılı İş Kanunu 63. Madde; Genel bakımdan çalışma süresi haftada en çok kırkbeş saattir.) hükmündedir.
4-)İzah olunan nedenlerden dolayı tarafınızı yasal süresi içinde “İHTAR” etme zarureti doğmuştur. İşbu ikame olunan sebepler ve yasal hakkım gereği “ürünün fatura bedeli olan …………….. .-TL” nin tarafıma iade edilmesini, aksi takdirde fazlaya ilişkin taleplerimiz ile madde ve manevi tazminat haklarımızı saklı tutarak, firmanızı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğüne ve yasal yollara başvurmak zorunda kalacağımı “İHTAR” en bildiririm.
Keşideci
(Adı, Soyadı ve İmza)

1 yorum:

Yorum yap

UYARI: Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan DİLEKÇE BANKASI blogspot.com sorumlu tutulamaz.

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *